קורס ביואסטרונומי

תוכן מרתק מעולמות האסטרונומיה,
 האסטרולוגיה והמיתולוגיות העתיקות

קורס ביואסטרונומי

תוכן מרתק מעולמות האסטרונומיה, האסטרולוגיה והמיתולוגיות העתיקות

ויַּעַשׂ אֱלֹהִים אֶת־שְׁנֵי הַמְּאֹרֹת הַגְּדֹלִים, אֶת־הַמָּאוֹר הַגָּדֹל לְמֶמְשֶׁלֶת הַיּוֹם וְאֶת־הַמָּאוֹר הַקָּטֹן לְמֶמְשֶׁלֶת הַלַּיְלָה, וְאֵת הַכּוֹכָבִים.


זהו מסע עמוק של למידה עצמית וגילויים מרעישים על האופן בו כל אחד מאתנו פועל, על הכוחות הפועלים בתוכנו  המניעים את מערכות היחסים שלנו ואת העולם כולו.

כוכבי הלכת בשמיים נמצאים כל הזמן בתנועה. פירוש הדבר שבכל פעם הם נמצאים במערכות יחסים אחרות אחד עם השני, כמו טביעת אצבע, אף רגע לא חוזר על עצמו. הזוויות שנוצרות בין הכוכבים מסמלות את הקשר בין אותם תדרים. כך נוצרות מערכות יחסים בין המחשבה, למעשה, להגשמה, לאהבה.

האדם, על פי גישה אסטרולוגית, הוא נקודת מפגש בין כוכבים. הרגע בו נולד האדם, עתיד להשפיע על כל מהלך חייו, ובכל רגע נתון יש מצב כוכבים בשמיים המשפיע עליו.

קבוצות הכוכבים והכוכבים עצמם מביאים אל חיינו מסרים, מידע מרתק, חשוב המשתלב בטיפול הביואורגונומי ומעצים אותו.

מדוע לטפל בעזרת הכוכבים?

הטיפול באמצעות הכוכבים מתבסס על האמונה (שמשותפת לאנשי רוח ולאנשי דת רבים) שכולנו חלק מתוך שדה אחד – כל האנשים, כל החי והצומח ואפילו הדומם מהווים יחידה אחת שהכוחות בתוכה משפיעים על כל אחד מאתנו. בתוך כך – גם הכוכבים. המסע המרתק שלי בביואסטורנומי התחיל כשזיהיתי שהמהלכים הקוסמיים של הכוכבים משקפים בדיוק רב את המהלכים הפנימיים הקורים בתוכנו. דרך הכוכבים נוכל לזהות את המניעים הפועלים בתוכנו, נוכל להסביר לעצמנו התנהגויות ואירועים שונים שחווינו. גם ישנה הקבלה (כפי שניתן גם ללמוד בהתמחות השלד) בין האיברים השונים שלנו לבין כוכבים. טיפול בעזרת הכוכבים – ביואסטרונומי – מתאים לאנשים שמשתוקקים לגלות את התמונה הרחבה ולהסיק ממנה על הפרט, וכמו תמיד, מחכה לכל אחד ואחת מכם מסע התפתחות מרתק לגילוי רבדים נוספים בתוכו.

מה נלמד בקורס ביואסטרונומי?

למה לטפל באדם באמצעות הכוכבים, מה הכוכבים מספרים לנו על האדם?

המלצה להשתמש בספר ביואסטרונומי כחלק ממציאת המקור לבעיה הרגשית

מיתולוגיה, אסטרונומיה ואסטרולוגיה

בתקופות העתיקות, ביוון כמו גם ברומא, המיתולוגיה, האסטרונומיה, האסטרולוגיה והטבע נתפסו כיחידה אחת בלתי נפרדת. לכל אחד מן האלים היווניים יוחס אחד מכוכבי הלכת. מאפייני האל ומאפייני הכוכב מתאימים זה לזה ואף מטילים אור זה על זה. לכל אחת מקבוצות הכוכבים יוחס גיבור מיתולוגי או חיה מיתולוגית אחרת ואגדה, שהייתה באותו הזמן מוכרת לכולם, החזיקה את המהות של אותה קבוצת כוכבים, כוחה ומשמעותה.

מקור בריאת העולם

החיפוש אחר מקורות בריאת העולם, אינו נובע רק מן הצורך להבין טוב יותר את המתרחש סביבנו, אלא גם מן הצורך להבין טוב יותר את עצמנו. אם רק נהיה פתוחים מספיק לכך, סיפורי הבריאה מסייעים לנו להבין את התהליכים המתרחשים בעולם בכל רגע, את התהליכים המתרחשים בתוכנו, את הסביבה המשפיעה עלינו ואת הטבע שלנו. החיפוש אחרי בריאת העולם הוא חיפוש אחרי בריאתנו שלנו. הבנת החוקים על-פיהם פועל היקום יעזרו לנו להיטיב להבין את החוקים על פיהם אנו פועלים.

מחזוריות הטבע

הבנת המחזוריות של הטבע תוכל לעזור לנו להבין טוב יותר את הטבע שלנו. ננסה לראות את העולם דרך עיניהן של התרבויות המחוברות יותר לאדמה, אשר, שלא כמונו, הטבע עבורן הוא רב השפעה. לתת לאלים לשבת בינינו פירושו להבין שאנו לא נמצאים לבד ביקום. בכל רגע נתון מצב הכוכבים בשמיים משפיע עלינו, מערך של גורמי טבע המשפיעים על חיינו בדרך ישירה ועקיפה.

מערכות יחסים נשמתיות

הסתכלות פסיכולוגית תאמר כי בכל רגע נתון מתקיימת מערכת יחסים בין החשיבה, לרגש ולעשייה.
היוונים והמצרים הקדומים יאמרו כי בכל עת ישנה מערכת יחסים בין אלת האהבה, לאל המלחמה,
לאל התקשורת וכן הלאה. ראייה אסטרולוגית תסבור כי הכוכבים הם גורמים המשפיעים עלינו ביום-
יום. איננו לבד בעולם. עולם הנסתר רב על העולם הגלוי ומשפיע עליו. כל יום אנו תחת השפעה
של אל מסוים, כוכב מסוים, תדר מסוים, מלאך מסוים.
ידיעה נכונה של הכוחות הפועלים ביקום בכל רגע נתון, עוזרת לנו לקרוא את מפת הכוחות, להבין מדוע פעולות מסוימות מצליחות ביום אחד ונכשלות ביום אחר, ומכך לבחור לפעול בצורה המתאימה והטובה ביותר בהתאם לפוטנציאל הקיים בכל רגע.

הנושאים בהם נעסוק בקורס

מה תקבלו?

קורס מרתק ועשיר בידע

משתתפי הסדנה משתפים

לשיחה עם יועצת לימודים

המכללה לביואורגונומי
 טלפון: 052-5304-778 | אימייל: bionoga@gmail.com