רפי רוזן ז”ל

רפי נולד בירושלים ב-10/4/1927, גדל בראשון-לציון ובשנת 1943 הצטרף להכשרה מגויסת להקמת קיבוץ הסוללים בצפון.
התעניינותו של רפי באנרגית אורוגון ובתורתו של ווילהלם רייך החלה בסוף שנות ה-40, לאחר שהגיע לידיו ספרו של א.ס. ניל שדיבר על שיטת חינוך פתוחה כפי שרפי בעצמו האמין.
בספר “בעיות המשפחה והילד החופשי” הוזכרו מחקריו של רייך וצוינו שמות רופאים מדענים, בתחום בריאות הנפש כמו: ד”ר וולטר הופה.
דבריו של ניל נגעו לתפיסת עולמו של רפי שהגיע זמן קצר לאחר מכן, לספריה בתל-אביב שם ביקש את כל כתביו ומחקריו של ווילהלם רייך.
כאן החל מסע התעניינותו של רפי רוזן לפיתוח שיטה טיפולית רבת עוצמה – ביו-אנרגיה.

המאמצים הרבים שנדרשו מרפי במציאת ספריו של ווילהלם רייך סייעו לו בכך שהצליח גם למצוא את דר’ וולטר הופה שהתגורר באותה תקופה בתל-אביב, מי שהיה אחד מתלמידיו ומקורביו של ווילהלם רייך.
ספריו של רייך פתחו בפני רפי רוזן סגנון ודרך מחשבה מדעית חדשה ומרתקת, כזו שרפי חיפש זמן רב. רפי החל בקריאת כל כתביו וספריו של רייך בתחום ובהמשך ביצע גם כן, את אותם ניסויים באנרגית אורוגון כפי שרייך תיאר בספרות המקצועית.

רפי בנה מספר אקומולאטורים (מצברים לריכוז אנרגיית האורגון), בעלי צורות ומימדים שונים. את הקלאוד-בסטר הראשון בישראל, מכשיר שיכול להשפיע על שינויי מזג האוויר, ולהוריד גשם רפי בנה בהתאם לתיאוריו של רייך וייעוצו של פיזיקאי אמריקאי שבאותה תקופה עשה ניסוי על קלאוד-בסטר שרייך בנה בארצות הברית. באמצעות הקלאוד-בסטר שבנה, רפי נחל הצלחה רבה בכך שהצליח להוריד גשם בימים שהתחזית הייתה של יום יפה עם שמים בהירים.

בסוף שנות ה-40 רפי החל בנסיעותיו לאירופה, למד והתמקצע בתחום. באחת מנסיעותיו כדי להשתתף ולהשתלם בקבוצת ביו-אנרגיה אירופאית, פגש רפי רוזן את גב’ גרדה בויסן, פסיכולוגית ופיזיותרפיסטית נורווגית, שלמדה את עבודתו של רייך ופיתחה דרך ייחודית לקבלת פידבק מגוף המטופל. גב’ בויסן עשתה זאת באמצעות סטטוסקופ שהונח על בטן המטופל תוך הקשבה לרעש הנובע מתגובת תנועת המעיים (פריסטלטיקה). גב’ גרדה בויסן מצאה שצורות מגע עדינות ורכות מפעילות את המעיים יותר מאשר מגע מעט אגרסיבי כפי שנהג וולטר הופה להשתמש. באמצעות רעש המעיים ראתה גרדה שניתן להפעיל את המעיים גם במגע בשדה האנרגטי של הגוף ללא מגע גופני פיזי.

בישראל פרופ’ משה כספי שהיה ראשון המרצים על מחקריו של רייך, הקים בסוף שנות השישים בית-ספר פתוח בירושלים. פרופ’ כספי הזמין קבוצת תרפיסטים שהייתה מהזרם של ווילהלם רייך מצרפת שעבדו בישראל נמרצות במשך שבועיים עם קבוצות מורים שהתחלפו בכל יומיים, רפי עבד צמוד איתם במשך שבועיים, כשפרופ’ כספי ביקש ממנו להישאר ולעבוד עם המורים באופן קבוע. עם הזמן הצטרפו מורים ואנשים נוספים ללימוד השיטה.
עד מהרה התקיימו סדנאות ללימוד הביו-אנרגיה ברחבי הארץ: בירושלים, תל-אביב וחיפה וכן, במספר קיבוצים.

בתחילת שנות-השמונים נוספו שני מפנים חשובים בתחום הביו-אנרגיה:

הראשון – גילוי הטכניקה של חישת-אנרגיה בעפעוף – התרחש כאשר רפי השתתף באחת הסדנאות שהתקיימו בארץ, הוא מצא, שכאשר העיניים שלו סגורות, הן מגיבות בקלות בתגובת עפעוף חזקה בכל פעם שהן נתקלות באישה מסוימת, שהשתתפה בסדנא. מיד הוא החל בניסויים לחפש את האישה המסוימת בחדר בעיניים עצומות, ובכל פעם כשהוא פנה לעברה, הגיבו העיניים בתנועת עפעוף.
רפי, שאהב ניסויים, התחיל לחקור את תופעת העפעוף בהתאם למצבים אנרגטיים שונים. כדרכו של מחקר באמצעות ניסוי-תהיה, רפי בדק את תגובת העפעפיים והחל לבדוק שדות  של אנרגית החיים – “אורגון”.
רפי בדק ואיתר באמצעות העפעוף קווי-כוח, קווים אנרגטיים, אנרגית בעלי-חיים, ישויות אנרגטיות, גרמי-שמיים, היקום ועוד. מכאן החל לפתח את טכניקת העפעוף ככלי אבחוני המעניק תשובות כמעט לכל העולה על הדעת.

העפעוף המהיר הוא תגובה עדינה ורגישה, המאפשרת גילוי תשובות ענייניות בתחום האנרגיות, אבחון מצבים בריאותיים, מחלות, ריכוז יתר של אנרגיות ומצבי ואקום.
העפעוף מאפשר שימוש בכישורים טבעיים מולדים, הקיימים באופן טבעי אצל כל אדם. בנוסף, העפעוף מאפשר  להגדיל תא מיקרוסקופי ו/או להקטין מערכת אנרגטית של יצור חי מכל זמן בעבר, הווה ועתיד, לבדוק לפני קְרוׂת האירוע והתוצאה שלאחר האירוע, לאבחן ולטפל בהתאמה. בנוסף ניתן לטפל באנשים מרחוק (למשל בשיחת טלפון).
ככל שמרחיבים ידע על העולם האנרגטי בו אנו חיים, כך אנו נוכחים שהידע היקומי הוא אינסופי.

המפנה השני – שגם הוא ייחודי לביואורגונומי, התרחש בשנת 1987, כאשר רפי גילה את טכניקת ערבול המשלימים האנרגטיים – כלי חזק ביותר ורב עוצמות מבחינה אנרגטית.

עד ימיו האחרונים המשיך רפי בדרכו של רייך להפיץ את שיטת הריפוי באמצעות אנרגית “אורגון”, ובניסיון לגלות גורמים נוספים שיקלו על אבחון וטיפול במצבי-חולי. בשנים האחרונות קיבלה תורת הביואורגונומי תאוצה רבה, התפתחה לשיטה טיפולית בעלת דגש לאבחון וטיפול באמצעות עפעוף וערבול.

רפי הכשיר מטפלים רבים בהתאם לתורתו, בחייו אסף סביבו אנשים רבים, אך לא שימש “גורו”. גם היום, לאחר פטירתו, ישנה המשכיות לפיתוח השיטה ולה מוספות שיטות טיפול המתורגמות לשפת הביואורגונומי.
אנרגית ה”אורגון”, העפעוף והערבול (שהינו כלי טיפולי) = ביואורגונומי, מעולם לא הוכחה מחקרית ו/או מדעית, אך ידועים מקרים רבים בהם נעשו ניסים ונפלאות באמצעותה.

רפי כתב ספרים רבים. הנפוצים שביניהם: “החוש השביעי והמציאות שמעבר”, “הפחד ואני”.

כיום, כתלמידתו של רפי בתחילת שנות האלף השלישית, אני ממשיכה לפתח טכניקות לאבחון ולטיפול יעילים באמצעות העפעוף והערבול שרפי פיתח, כאשר מטרתי היא להרחיב יכולות לריפוי מחלות קשות, שאינן מושפעות מהמרחק הפיזי בין המטפל למטופל, וזאת כדי לשמר זרימה אנרגטית והרמוניה בין גוף-רוח-נפש.


ניר רוזן מספר על אביו


מיני קורס ביואורגונומי מתנה!

להחלים ממחלות, לרפא מכאובים, לאחות את הלב
 ולהכניס קלילות, פשטות והנאה לחיינו.
תארי לעצמך שאת כל זה תוכלי לחולל בעצמך,
 עבורך, עבור המשפחה שלך או עבור מטופלים.

מיני קורס ביואורגונומי מתנה

להחלים ממחלות, לרפא מכאובים, לאחות את הלב
 ולהכניס קלילות,פשטות והנאה לחיינו.
תארי לעצמך שאת כל זה תוכלי לחולל בעצמך,
 עבורך, עבור המשפחה שלך או עבור מטופלים.

מלאי את הפרטים וקבלי במתנה מיני קורס אינטרנטי